Svētdiena. Skaista vasaras diena, kādu to atceros vēl no senākiem laikiem – siltums nedaudz virs divdesmit, lēns vējš un apkārt saulei esošās mākoņu kaudzes ļauj nodarboties ar zīlēšanu – līs vai nelīs.

Šādu brīnišķīgu noskaņojumu nolēmu papildināt ar patīkamu mūziku. Ieslēdzu radio, ko kādu laiku nebiju klausījies. Beidzās viena skaista dziesma un tad … bāc!!!

Kāda agresīva balss piepilda visu istabu apgalvojot, ka visapkārt ir tikai zagļi un valsts labumu izsaimniekotāji. Vienīgi viņš (runātājs) ar savu komandu esot spējīgs nodrošināt valsts uzplaukumu. … kaut kā apmēram tā.

Ziniet, kaut kā apstulbu pat no tādas uzrunas. Vai tā jau sen notiek? Nebiju klausījies radio vairākas nedēļas. Pavisam atpalicis no dzīves, vai ne?

Tiesa, pirms dažām nedēļām lasīju kāda cita politiķa teikto, ka viņu galvenais mērķis ir “norakt” vienu konkrētu politisko spēku. Nebija nekā no ierastā par darbošanos tautas (vai valsts) interesēs, par mērķiem, ko vēlas sasniegt, par to, ko jau ir izdarījuši mūsu labā. Viss par konkurentu apkarošanu.

To lasot atkal atcerējos ko kādā vēlēšanu dienu vakarā, kad vēlēšanu iecirkņi slēgti, bet balsis vēl nav saskaitītas, TV intervijā atklāti teica kāds politiķis. Tas “skanēja” apmēram tā: … jūs domājat, kad partijas darbojas tautas interesēs? Jūs maldāties. Partijas veido un tās darbojas šauru cilvēku grupu interesēs. Tomēr, balsis vajag un tad arī seko solījumi tautai. Lielu daļu no tiem (solījumiem) pēc vēlēšanām kaut kā aizmirst.

Tad nu lai tiktu “pie teikšanas” tiek meklētas spēcīgas “lokomotīves”. Kā savulaik televīzijas skatītāju vidū populārais Ukrainā notiekošā komentētājs vai patreizējais palīdzības pasākumu organizētājs un vadītājs. TV komentētājs vēlēšanās savu “darbu padarīja” tomēr nebija no tiem, kuram patīk sēdēt “ierakumos” bezdarbībā, tādēļ atteicās no savas politisko piederību. Kā būs tagad?

Vēl ir cita “lokomotīve” patreizējā komisāra personā. Pastāv liela iespēja, ka viņš savu sarakstu ievērojami “pavelk uz augšu”, lai gan viņam pašam tos “punktus” (plusiņus) daudz nevajag, jo ir visai liela cerība palikt ar savu komisāra portfeli arī turpmāk. Tā atdodot “punktus” nākošajiem sarakstā, kuri tā vien domā par tikšanu ārpus Latvijas “orbītas”.

Pārsteidzošs liekas arī Eiropas gaiteņu “ilgdzīvotāju” ieteikums, ka tur, Eiropā, vajadzīgi pieredzējuši “kadri”, tādēļ jauniem “gurķiem” uz to pusi nevajadzētu skatīties. Lai vispirms saved kārtībā savu “dārziņu” mājās un netraucē lietpratējiem. Kā teica kāds politkomentētājs: aizmirsuši no kāda dārza paši nākuši un cik “zaļi” bija pirmo reizi ieejot Eiropā.

Laukā turpinās vasarīgā svētdiena. Tumšie mākoņi uz brīdi piesedza sauli, pat paducināja. Divas reizes. Un “izšķīda”. Atradu citu radiostaciju, kurā arī skan patīkama mūzika un neviens starp dziesmām nepiedāvā “makaronus”. Šī nav ne politiska, ne arī ne-politiska reklāma.

Views: 109

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *