Latvijas hokeja izlaseŠajās dienās uz īsu treniņnometni kopā sapulcēti Latvijas hokeja izlases kandidāti, lai aizvadītu divas pārbaudes spēles ar Krievijas izlasi. Skan jau spēcīgi – Krievijas izlase. Tikai pavisam nesen plašāk tika teikts, ka tā būs Krievijas … otrā izlase. Tātad, bez specīgākajiem un populārākajiem Krievijas hokejistiem. Nez, vai tas tika darīts ar apdomu, lai cilvēki jau laikus iepērk biļetes uz šīm pārbauds spēlēm, cerot redzēt pirmā līmeņa Krievijas hokeja zvaigznes?

Lai nu paliek Krievijas hokejisti. Mani stipri pārsteidz kas cits Latvijas izlasē. To, ka būs stīvēšanās starp Latvijas hokeja izlasi un Rīgas DINAMO par spēlētāju atlaišanu – varēja paredzēt. DINAMO grib pārtraukumu izmantot lai sagatavotos KHL nākošajam posmam un noturētos turnīra tabulas priekšgalā. Varētu saprast.

Tomēr mani pārsteidz kas cits – kāpēc izlases treneris Teds Nolans tā “ieciklējies”, ka izlases vvārtos abās spēlēs jābūt Edgaram Masaļskim? Vārtsargam bez sava kluba un spēļu prakses. Lai nu kam, bet Nolanam jau vajadzētu saprast, – ja spēlētājs tik ilgi nav atradis savu klubu, tad tur ir kāda problēma. Acīmredzot Masaļska spēles kvalitāte vairs neatbilst tam līmenim, kādu vēlas redzēt KHL klubi. Nezinu, vai Masaļskis izskata arī citu hokeja līgu piedāvājumus.

Ka tik neiznāk kā pirms aizvadītā pasaules čempionāta, ka Masaļskim deva un deva iespēju “iegūt spēļu praksi” un teica, ka uz čempionātu būs gatavs – līdz īstās spēles pierādīja, ka tas vais nav tas Masaļskis, kas agrāk. Ja reiz Nolans runā par šīm pārbaudes spēlēm kā spēlētāju raksturu un attieksmes pārbaudi, tad to zinām – Masaļskis vienmēr gribējis spēlēt izlasē. Tomēr, manuprāt, īstu spēļu praksi šoreiz būtu jādod Mārim Jučeram, kurš spēlē regulāri, bet tikai Latvijas līmenī. Lai Jučers krāj pieredzi un gatavojas Soču Olimpiskajām spēlēm kopā ar Kristeru Gudļevski. Citādi vārtsargu ziņā šīs abas pārbaudes spēles būs zemē nomests laiks.

Un es nemaz nebūšu priecīgs, ja man izrādīsies taisnība …

Visits: 45

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail