artūrs irbeArtūrs Irbe pirms laika esot uzrakstījis iesniegumu, lai atbrīvo no Latvijas hokeja izlases trenera pienākumiem, jo Latvijas hokeja funkcionārs Kirovs Lipmans neesot pildījis savus solījumus. Kas tie īsti par solījumiem, tā arī nekur neesmu varējis izlasīt. Pēc dažiem fragmentiem, kas rodami internetā, var noprast, ka Artūram Irbem nevarot maksāt algu kā izlases trenerim, jo neesot attiecīga “papīra”. Savukārt “otra puse” oponē, ka tādam pieredzējušam hokeja speciālistam kā Irbe, tādu papīru nemaz nevajagot. Ej nu sazini, kā ir īstenībā. Varbūt abi par kaut ko principiāli “iecirtušies” un izteikuši savus paziņojumus publiskajā telpā, ka tagad “zem sava goda” meklēt tādu kompromisu, kas patiesi nāktu par labu Latvijas hokeja izlasei.

No vienas puses skatoties uz situāciju, domāju, ka pilnīgi vienalga kādi papīri ir profesionāla hokeja kluba trenerim – ka tik komanda spēj sasniegt labus rezultātus. Bet trenera izvēle vienmēr paliek kluba vadības un īpašnieku ziņā – kuram kādu algu maksās.

Pavisam citādi ir, ja algu maksā no nodokļu maksātāju naudas, kā tas daļēji ir Latvijas hokeja izlasē. Tur gan nez vai pareizi būtu, ja algotu cilvēku bez formālās kvalifikācijas – sertifikāta. Ja jau tagad izglītību un kvalifikāciju prasa ikvienam, kuru algo budžets. Nedomāju, ka profesionālam ex-sportistam būtu grūti iegūt nepieciešamo kvalifikāciju – nesūta taču uz augstskolas solu uz  4- 5 gadiem. Kaut gan Latvijā daudzi vadošie sportisti ir atraduši laiku, lai paralēli sportam iegūtu arī kādu kvalifikāciju – pat mācoties  2- 3 ilgāk nekā “normālie studenti”. Irbe pats arī sāka studēt …

Tāpat ar profesionāla sportista pieredzi būtu par maz, lai trenētu bērnus un jauniešus, kad cilvēki ir tajā vecumā, kad viņi vēl veidojas par personībām  un tad trenerim  jābūt arī kā audzinātājam.

Katram jau sava taisnība, kā arī tiesības uz savu viedokli.  Daudzos interneta forumos var lasīt komentārus, ka Kirovu Lipmanu vajadzētu nobīdīt no Hokeja federācijas vadības un Irbi viņa vietā. Neaizstāvu nevienu, bet Lipmanam ir viens pluss … GRINDEX. Viens no lielākajiem hokeja izlases sponsoriem. Vai GRINDEKS sponsorētu hokeju, ja Lipmana nebūs pie vadības? Šaubos.

Labi, ka vismaz tagad Lipmans un Rīgas Dinamo vadība ir “norakuši kara cirvi”, kuru pavisam nesen abas puses vicināja, noniecinot pretējo pusi. Dinamo vēl viena trumpja kārts rokā – Arēna “Rīga”. Izlasei taču nav citas vietas, kur Latvija spēlēt … ja nu vienīgi Liepājā vai Valmierā.

Lai nu kā kungi ir izbļaustījušies un vēl piesaukuši “krievu naudu” Dinamo projekta sakarā, bet īstenībā ikvienam ir redzams, ka tieši “caur Dinamo” Latvijas hokejā parādās liela daļa to spēlētāju, kuri var izlasē nomainīt padomju un pirmo atmodas gadu laikus vēl baudījušos hokejistus. Tieši Dinamo ir tā komanda, kurā Latvijas hokejisti var spēlēt augstā līmenī tepat, savā komandā.

Ceru, ka Irbe un Lipmans panāksies viens otram pretī, lai atrisinātu problēmu līdz Soču Olimpiskajām spēlēm. Pat izglītības ministrs V.Dombrovskis uzdevis lūkot, kā risināt Irbes trenera kvalifikācijas jautājumu. Tik nevajag būt ietiepīgiem āžiem …

Views: 67

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail