Katram automašīnas īpašniekam sava auto lēta apdrošināšana ir viena no aktuālajām tēmām. Ja automašīnas OCTA apdrošināšana ir obligāts pasākums, tad automašīnas KASKO apdrošināšanu izvēlas salīdzinoši mazāks autoīpašnieku skaits.

Lai izvēlētos kādu noteiktu kompāniju automašīnas OCTA apdrošināšanai, kā galvenais kritērijs tiek izvēlēta OCTA apdrošināšanas polises cena. Lai atrastu lētāko OCTA apdrošināšanu, daļa auto īpašnieku “pārrok” internetu krustu – šķērsu un salīdzina cenu piedāvājumu.

Savukārt cita automašīnu īpašnieku daļa konsekventi (konservatīvi?) pieturas pie vienas un tās pašas automašīnu apdrošināšanas kompānijas. Pat tad, ja auto apdrošināšanas polises cena ir augstāka nekā citu kompāniju piedāvājums.

Es pats piederu pie otrās autoīpašnieku grupas un ļoti ilgi izmantoju tikai vienas apdrošināšanas kompānijas pakalpojumus. Viens no iemesliem pavisam vienkāršs – reiz praktiski pārliecinājos, ka automobīļu apdrošināšanas kompānija pavisam noteikti un nesatricināmi pārstāvēja manas, kā kompānijas klienta, intereses.

Ne savas rīcības rezultātā iekļuvu ceļu satiksmes negadījumā. Pēc negaidītā trieciena pa automašīnas sānu pirmā doma bija – vai tiešām tas notika ar mani? Pēc tam stress, ātrs novērtējums, ka cietušas tikai automašīnas. Tā kā tas bija mans pirmais negadījums dzīvē – uzreiz izlēmu zvanīt savai auto apdrošināšanas kompānijai un izstāstīt par notikušo. Cik patīkama šajā situācijā  bija atbilde – neko nedariet, tūlīt pie jums ieradīsies kompānijas pārstāvis.

Tikmēr otrs autovadītājs (vainīgais) kaut kam vairākas reizes zvanīja un tad man jautāja – vai es esot piezvanījis? Teicu: jā, piezvanīju. Apdrošinātājiem. Un policijai?, viņš vaicāja. Teicu, ka policijai nezvanīju. Uzpūtās, pagāja malā un zvanīja policijai.

Tikmēr atbrauca mana auto apdrošināšanas firmas pārstāvis, uzklausīja mani, paņēma manus dokumentus, apskatīja notikuma vietu un sāka aizpildīt veidlapas. Arī otram šoferim bija atbraucis kāds “čoms” un abi nāca pie manis skaidroties. Un tad “mans pārstāvis” pateica abiem frāzi – kuru nekas neesmu aizmirsis: “Es pārstāvu sava klienta intereses un tagad jūs runāsiet tikai ar mani! “ Tas dikti samazināja “otras puse” runāšanas toni. Lai cik dīvaini arī neliktos, bet kaut ko līdzīgi mans “pārstāvis” teica arī uz notikuma vietu atbraukušajiem policistiem, kuri pēc īsas sarunas aizbrauca prom. Neskatoties un nodarīto materiālo skādi un arī morālo sašļukumu – šāda apdrošināšanas kompānijas darbinieka attieksme bija ļoti patīkama.  

Te nu nonāku pie otra “kritērija”, kādēļ joprojām izvēlos vienas un tās pašas kompānijas auto apdrošināšanas pakalpojumus, kaut arī tie nav lētākie. Darbinieku attieksme. Ne vienmēr perfekta, bet dažāda.

Dažus pirmos gadus automašīnas OCTA polisi pirku īpaši nepiedomājot, kas tajā tiek piedāvāts. Ierasta procedūra – pienāk “liktenīgais” datums, aizeju pie “aģenta”, kurš paskatās iepriekšējā gada polisi un izdrukā jaunu. Es tikai noskaitu naudiņu.

Bet tad vienu gadu tas mainījās. Iezvanījās telefons. Zvanīja no nepazīstama numura. Atsaucos. Izrādījās, ka man zvana no “manas” auto apdrošināšanas kompānijas, bet no citas pilsētas. Esot pamanījis, ka drīz beigšoties OCTA apdrošināšanas polises termiņš un viņam esot piedāvājumi. Vai man esot laika tos uzklausīt?

Pēc balss gados jauns vīrietis, ar nelielu “krievu piesitienu” labā latviešu valodā izklāstīja savu sakāmo.  Dzirdētais mani pārsteidza. Nezinu, kāda tajā apdrošināšanas kompānijā bija tā brīža politika, bet gandrīz vai par to pašu cenu kā iepriekš, man tika piedāvātas arī vairākas citas papildus iespējas. Tādas, par kurām līdzšinējais aģents nekas pat ieminējies nebija. Protams, ka piedāvājumam piekritu. Pēc gada tas pats atkārtojās.

Tomēr liekas, ka pat vienas auto apdrošināšanas kompānijas aģenti savā starpā sacenšas. Turpmākajos gados, dažas dienas agrāk, man zvanīja jau cita tās pašas kompānijas aģenta no pavisam citas pilsētas. Ar vēl plašāku (neatvairāmu) OCTA apdrošināšanas polises un auto KASKO apdrošināšanas piedāvājumu. Tā, pateicoties konkurencei, tiku arī pie izdevīgiem auto apdrošināšanas pakalpojumiem, kurus, diemžēl, arī nācās izmantot. Bet par tiem – citreiz.

Ja jums šis raksts patika un domājat, ka tas varētu interesēt arī jūsu draugus un paziņas, tad, lūdzu, iesakiet viņiem to, nospiežot uz kādu no zemāk redzamās attiecīgas sociālo  tīklu ikonas (Draugiem, Facebook vai Twitter).

Views: 97

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail