Auto avārijaŠorīt internetā skatījos pamācošu video par to, kā satiksmes drošību ietekmē kravas izvietojums vieglās automašīnas piekabē. Īsais video bija vienkāršs un saprotams, pamācošs.

Intereses pēc izlasīju arī tos dažus sekojošos komentārus. Pāris no tiem bija interneta vidē ierasti indīgi ar vienu kopīgu domu – cik bieži gan var atkal un atkal stāstīt un rādīt par elementārām un visiem labi zināmām lietām.

To izlasot es sevi pieķēru sevi pie atziņas, ka reizēm es esmu iedomājies tieši tāpat. Sak, es par to jau sen zinu, kādēļ gan atkal to publicēt internetā. Vai tiešām nav nekā jauna par ko rakstīt?
Tomēr patiesā atziņa ir daudz, daudz skaudrāka un reizē arī vienkārša. Pasaulē viss mainās. Ja arī auto vadīšanas gudrībās lielu izmaiņu nav, tad nomainās paši auto vadītāji.

Vienkārši. Katru gadu tūkstošiem autovadītāju sasniedz to vecumu un savu prasmju slieksni, aiz kura vairs nespēj vai arī nejūtas pietiekoši droši, lai turpinātu vadīt automašīnu. Daudzi citi vienkārši … nomirst nesasnieguši savu vadītāja spēju gala robežu. Nomirst dēļ slimības, no vecuma vai arī tādēļ, ka nezin vai arī ignorē kādu drošas auto vadīšanas gudrību.

Aizejošo autovadītāju vietā nāk jauni tūkstoši. Kā baltas lapas, uz kurām tikai dažas rindas vai skices, atkarībā no tā, cik prasmīgs bijis auto vadīšanas instruktors. Iemācīja obligāto minimumu, lai nokārtotu eksāmenu, vai arī parādīja ko vairāk.

Labi, ja jaunajam auto vadītājam ir pieredzējušāks brālis, tēvs, māte vai paziņa, kuri padalās ar savu pieredzi un dod patiesi noderīgu padomu. Ja nē – tad citu un paša pieredze ir vienīgais mācību līdzeklis.

Tiem, kuri vīpsnā par sākumā minētām mācību videofilmām, TV pārraidēm, nevajadzētu „cepties” par atkal un atkal redzamiem padomiem. Ne jau visu iegaumē ar pirmo reizi, kaut kas laiku gaitā aizmirstās.

Ja tagad pajautātu, cik daudz no mums pēc tiesību iegūšanas regulāri ieskatās Ceļu satiksmes  noteikumu grāmatiņā? Es – aizvakar, jo tas vajadzīgs manā darbā. Un konstatēju, ka TV un žurnālisti internetā informē tikai par skaļākajām izmaiņām satiksmes noteikumos. Daudz jaunu nianšu tiek ieviests „pa kluso”, bet uz ceļa sastopas kopā tie, kas lasa jaunāko un tie, kas turpina braukt „pa vecam”.

Views: 67

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail