Ar vienu roku dod ar otru – ņem

Skaisti runājam par attīstību, budžeta palielinājumu valsts un pašvaldības iestādēs, bet reāli mīcamies uz vietas. Attīstāmies gliemeža gaitā, bet nauda pazūd kā tā gudrā ganiņa caurā cepurē virs bedres. Tiem, kas nav lasījuši to pasaku, varu uzzīmēt naudas ceļu citiem vārdiem – tā pazūd vienā melnā caurumā, kā varētu saukt moderno un “caurspīdīgo”, valsts un pašvaldības iestādēm obligāto, Elektronisko iepirkuma sistēmu. Saīsinājumā – EIS.Līdz šim ar EIS nebiju saskāries, jo visus pirkumus veica tam paredzētie cilvēki. Šogad man darbam vajag tikai vienu mazu sīkumu – darbīgu portatīvo datoru 11,6 collu izmērā. Neliels, viegls, parocīgs lai ērti ņemtu sev līdzi. Arī gana piemērots, lai tajā atrastu vajadzīgo informāciju, sarakstītu īsu dokumentu vai aizpildītu jau gatavas dokumentu veidlapas. Vienkāršs, neliels, līdzi pārvietojams ofiss.

Palūkojos, cik tāds dators maksā “brīvā tirgū”. Normāli. Apmierinot visas vajadzīgās minimālās prasības, DELL ražojums – no 330 – 399 EUR. Bet nekā, jālieto EIS. Ieskatos tur. Mazākais piedāvātais portatīvais dators – 12 collas. Lētākais piedāvātais dators (12 collas) – 1125 EUR. Trīs reizes dārgāks !!! ??? Bet toties ar “zaļā iepirkuma sertifikātu”.

Man rodas iespaids, ka tad, ja pašvaldībām un valsts iestādēm radīsies lielāka naudiņa, vienmēr atradīsies veikli darboņi, kuri visu tā “samuhļīs”, ka reālais budžeta naudas pieaugums pazudīs visādās obligātās sistēmās un standartos, bet “sausais atlikums” būs jādala uz aizvien pieaugošām pārējo iedzīvotāju vajadzībām. Manām un Tavām.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather
instagramby feather

You may also like...