e-pastsTas, ka katram cilvēkam jābūt savai deklarētai dzīves vietas adresei, nav nekāds jaunums. Uz šo deklarēto adresi valsts un pašvaldības institūcijas var nosūtīt jebkādu svarīgu informāciju. Tomēr realitāte ir citāda, jo daudzi faktiski nemaz nedzīvo uzrādītajā deklarētajā dzīves vietā. Reizēm pat ierakstītie sūtījumi tiek atsūtīti atpakaļ ar Latvijas Pasta darbinieka pierakstīto piezīmi, ka norādītajā adresē faktiski nav ne mājas, ne arī pat pasta kastītes. Juridiski īpašums pastāv, tajā deklarējas cilvēki, bet ar viņiem nav iespējams oficiāli sazināties.

Liekas, ka pieņemtais lēmums ieviest katram iedzīvotājam, no noteikta vecuma sasniegšanas, savu unikālo e-pasta adresi, ir pat ļoti labs lēmums. Tas garantēs, ka valstij un pašvaldībām būs reāla iespēja sazināties ar katru konkrētu cilvēku, neatkarīgi no tā faktiskās atrašanās vietas jebkurā Pasaules malā.

Ieguvēji būs visi, izņemot Latvijas Pastu. Katru dienu valsts, pašvaldības institūcijas un biznesa kompānijas ar Latvijas Pasta starpniecību nosūta tūkstošiem ierakstītu  un “parasto” sūtījumu. Bet  tagad – viens datorpeles “klikšķis” un paziņojumi vienlaicīgi nonāks visu vajadzīgo adresātu pasta kastītēs.

Vienlaikus vajadzēs veikt labojumus normatīvajos dokumentos, lai arī e-pasts parādās kā “legāls” oficiālās informācijas sūtīšanas veids. Pašreiz pieminēti tikai ierakstītie sūtījumi uz indivīda deklarēto adresi, kuri skaitās saņemti septītajā dienā pēc nodošanas pastā. Arī pat tādā gadījumā, ja sūtījums tiek atgriezts nosūtītājam. Daudzi cilvēki to nezinot kļūdaini domā, ka neejot saņemt ierakstīto sūtījumu, var izvairīties soda vai kāda cita netīkama procesa.

Interesanti, kāda izskatīsies šī deklarētā e-pasta adrese tiem cilvēkiem, kuriem ir vienāds vārds un uzvārds. Piemēram Jānis Bērziņš, Andris Kalniņš un tml.

Visits: 28

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail