Nepatīkamas konfrontācijas bieži vien liek jums justies bezspēcīgiem un apjukušiem. Kad kāds jums emocionāli uzbrūk, jūs nesaprotat – ko tādu esat darījuši, lai izraisītu citas personas dusmas, un viņu rīcību uztverat personiski.
Tādos brīžos grūti atcerēties, ka emocionālā uzbrukumā nav reālu mērķu un ka parasti tas ir veids, kā uzbrucējs novirza savas nepatīkamās sajūtas prom no sevis. Jūs, iespējams, varēsiet pasargāt sevi no emocionālā uzbrukuma ietekmes, ja citas personas uzvedību neuztversiet personiski.
Kad cilvēkus pārvar spēcīgas emocijas, piemēram, sāpes vai ciešanas, viņi var uzskatīt sevi par upuriem un pašu emociju “izgāšanu” uz citiem izmanto kā aizsardzības līdzekli lai paši justos labāk.
Centieties palikt neitrāli un mierīgi, atgādiniet sev, ka emocionālā uzbrucēja rīcībai nav nekāda sakara ar jums personīgi, bet gan tikai nepieciešamība “izlādēt” viņa paša uzkrātās negatīvās emocijas. Jūs neesat neko sliktu viņam izdarījis un neesat atbildīgs par viņa sajūtām.
Var gadīties, ka šādi emociju izvirdumi ir kā personas sava veida lūgums viņu uzklausīt, sniegt palīdzību. Tādā situācijā saglabājiet mieru un mēģiniet pārtraukt emocionālo uzbrukumu iesākot sarunu, lai noskaidrotu kas izraisījis personas negatīvās izjūtas un tām sekojošās emocijas.
Jūs nevarat kontrolēt citu cilvēku emocijas, bet jūs varat kontrolēt savas. Turiet sevi “rāmjos” un neatbildiet uz citu cilvēku negācijām. Tā pasargāsiet sevi no nevajadzīgām paša emocijām, kā arī tāda jūsu nosvērta rīcība mazinās emocionālā uzbrukuma ietekmi.
Izmantota informācija no: https://www.dailyom.com/
Views: 56