Daudzi mūsdienu deklarēto adresi jauc ar padomju laikos obligāto pieraksta adresi, kas tad deva tiesības dzīvot konkrētā dzīvesvietā. Tādēļ, piemēram, policija saņem zvanus, ka tāda un tāda persona nedzīvojot savā deklarētajā dzīvesvietā un lai braucot izdzenot “liekās” personas. No policijas viedokļa raugoties varu piebilst, ka tādi zvani parasti tiek saņemti tad, kad pēc kopīgas “pasēdēšanas” beigušies alkoholiskie dzērieni vai nauda un daži “viesi” kļuvuši lieki.

Tomēr atgriežoties pie personas deklarētās adreses, jāatceras, ka deklarētā adrese ir saziņas veids, kanāls, ko ir norādījusi pati persona, kā ar viņu var sazināties valsts, pašvaldības un arī citas iestādes.  Pat tad, ja persona pati īsāku vai ilgāku laiku faktiski nedzīvo norādītajā deklarētajā adresē.

Ja persona pati iestādei nav norādījusi citu saziņas veidu vai adresi, tad iestādes sūtījumiem norāda personas deklarēto adresi. Reģistrēto (ierakstīto) sūtījumu drīkst nodot tikai adresātam, bet “parasto” – arī citai personai, kura sastopamas deklarētajā adresē un tā ir lielākas iespējas, ka sūtījums tāpat nonāks līdz adresātam.

Bet te, reizēm, sākas interesantas lietas. Netrūkst “gudrinieku”, kuri, redzot  nosūtītāja adresi, izvairās saņemt pasta sūtījumu uz deklarēto adresi. Lai pēc tam teiktu, ka nekā nezina, neko neesmu saņēmis.

Arī par šādiem gadījumiem ir padomāts. Ir tāds Paziņošanas likums, kas nosaka, ka jebkurš pasta sūtījums (ierakstītais vai parastais) uz deklarēto adresi pēc noteiktu dienu skaita (7 – 8 dienas) ir uzskatāms par saņemtu pat tad, ja Latvijas Pasts to nogādā atpakaļ sūtītājam. Tad kas ir izdevīgāk – saņemt sūtījumu un uzzināt būtisku informāciju un izvairīties no, iespējams, lielām nepatikšanām, vai arī tā arī tēlot, ka nekā nezina. Bet atbilstošas sekas iestāsies tāpat.

Reizēm cilvēks atsakās saņemt sūtījumu, kurā ir tikai atgādinājums par kādu laicīgi neveiktu maksājumu, kas pavisam aizmirsies. Bet to laikus nenokārtojot, var sanākt iepazīšanās ar Zvērināto tiesu izpildītāju institūciju, kas pavisam noteikti izmaksās daudz, daudz dārgāk par sākotnējo parādu.

Tādēļ ieteicams periodiski pārliecināties par savas deklarētās adreses atbilstību un reālu iespēju tajā saņemt sev adresētos sūtījumus.

Views: 57

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail