Ne pārāk sen televīzijā visi skatījāmies īsus video sižetus par dažādām nebūšanām un muļķīgām situācijām ar vienu kopīgu nosaukumu “Tā notiek tikai … “. Daudzpunktu vietā pieminot kādu lielu zemi uz austrumiem no Zilupes.

Tomēr šajās dienās kaut ko līdzīgu redzēju tepat, Latvijā. Pie viena no topošajiem LIDL veikaliem.

Vienā vakarā ejot garām būvlaukumam priecājos par to, ka gan ēkā, gan teritorijā ap to kā skudras siltā pavasara dienā rosās strādnieki. Tad nodomāju arī par to, kā gan var pārraudzīt un saskaņot visus veicamos darbus.

Vienu misēkli, manuprāt, pamanīju jau tad, tajā vakarā. Uz veikala ieeju ved jauks, bruģēts gājēju celiņš. Padomāts arī par velosipēdistiem, jo netālu no gājēju celiņa  izvietoti spoži metāla statīvi velosipēdu novietošanai un pieslēgšanai. Vai ievērojāt tekstā vārdu “netālu”? Jā, tā nav pārrakstīšanās, jo velosipēdu novietošanai domāties statīvi izvietoti … rūpīgi izlīdzinātas melnzemes laukumā. Domājams, ka tur varētu būt zālājs.

Interesants un savdabīgs risinājums. Kā varētu novietot un paņemt velosipēdu nebojājot zālāju? Varbūt manas bažas veltīgas un tur zālāja vietā būs pēc izskata līdzīgs sintētisks paklājs?

Tajā pašā vakarā nopriecājos par skaisti iekāroto auto stāvvietu pie veikala. Katrai automašīnai paredzētā vieta nepārprotami apzīmēta pat ar dubultu līniju. Izskatījās, ka to ievērojot pietiktu vietas ērtai izkāpšanai un iekāpšanai transportlīdzeklī. Līdz šim nekur pie veikaliem nebiju redzējis tik labi apzīmētu (organizētu) auto stāvvietu.

Diemžēl arī šajā jomā mani prieki bija īsi. Dienu vēlāk pa gabaliņu redzēju, ka stāvvietā notiek asfaltēšanas darbi. Lai par to pārliecinātos, nākošajā dienā piegāju pat tuvāk. Patiesi. Skaisto balto apzīmējumu vairs nav. Tikai svaigs asfalta klājums.

Varbūt zīmējot līnijas pieļauta kāda būtiska kļūda? Vienkāršāk bija nevis tās aizkrāsot un zīmēt no jauna, bet auto stāvlaukumam uzklāt vēl vienu asfalta kārtu?

Vai arī kļūda darbu plānošanā? Kaut kur bija jāizmanto atvestais un pāri palikušais asfalts?

Views: 37

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail