MARIA-SHARAPOVADopinga lietošanā sportā jauns skandāls – augsta līmeņa slavenā tenisiste Marija Šarapova (Maria Sharapova) 7.martā preses konferencē atzinusi, ka Austrālijas atklātā čempionāta (Australia Open) laikā veiktajos testos viņas organismā atklāta aizliegta viela – meldonijs.

Marija Šarapova paziņoja, ka viņa nav zinājusi to, ka meldonijs ir aizliegto vielu sarakstā, un medikamentus ar meldoniju viņa lietojusi jau desmit gadus. Protams, pēc ģimenes ārsta ieteikuma.

Dienu vēlāk masu mēdiji jau ziņoja, ka par meldonija iekļaušanu aizliegto zāļu sarakstā ar 2016.gada 1.janvāri, Mariju Šarapovu personīgi e-pasta vēstulēs informējušas vairākas organizācijas – Starptautiskā tenisa Asociācija (ITF), Sieviešu Tenisa Asociācija (WTA) un Pasaules antidopinga aģentūra (WADA).

Vēlāk Marija Šarapova gan atzinusi, ka redzējusi šīs e-pasta vēstules, bet nav tās lasījusi. Iespējams, ka lēmums par Marijas Šarapovas diskvalifikāciju tiks pieņemts 12.martā. Maigākais variants – diskvalifikācija uz vienu gadu. Bet pats fakts ievērojami ietekmēs viņas prestižu sporta laukā un biznesā.

Jau tagad sporta inventāra kompānija NIKE paziņojusi, ka aptur 70 miljonu USD sadarbības līgumu ar Mariju Šarapovu. Arī autobūves kompānija PORCHE atcēlusi visus plānotos pasākumus ar Marijas līdzdalību. Sadarbības līgumu ar M.Šarapovu neplāno pagarināt arī Šveices pulksteņu ražotāji “Tag Heuer”. Zem lielas jautājumu zīmes varētu būt arī pašai Šarapovai piederošās kompānijas “SHUGARPOVA” prestižs un biznesa perspektīvas.

Šajā brīdī Šarapovas pusē ir vienīgi Krievija, kuras runas vīrs Peskovs jau paziņojis, ka Marijas Šarapovas dopinga skandāls ir viena daļa no plašās antidopinga kampaņas pret Krieviju un Krievijas sportistiem. Bet Šarapova esot iegāzta tāpēc, ka ir viena no pasaulē labāk zināmām Krievijas sportistēm.

Varbūt tomēr labāk (lētāk) būtu bijis Marijai pašai vai arī uzticamības personai izlasīt visus ienākošos e-pastus?

Hits: 37

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail