HK Rotas pret HK Draugiem Grupa

Marta sākums. Tukuma Ledus hallē paredzēta Entuziastu hokeja līgas spēle starp HK Rotas un HK Draugiem Grupa komandām. Lai arī šī nav mana pirmā viesošanās Tukuma Leduss hallē, tomēr ierodos ar laika rezervi, lai mierīgi apskatītos – kas un kā.

Pirmo reizi šajā hallē biju apmēram ap tās pabeigšanas – nodošanas laiku. Halles durvis bija atvērtas. Zinātkārie nāca lūkoties uz pēdējiem darbiem ledus laukumā. Laukā bija silts un aizsargstikli visu laiku bija nosvīduši. Lai cilvēki redzētu, kas īsti notiek uz ledus, vairāki jaunieši ar automašīnu vējstiklu slotiņām slaucīja ūdeni no aizsvīdušajiem laukuma aizsargstikliem.

Tagad laiks pavisam cits. Aukstāks. Gaisā pa kādai sniega pārslai. Pie Tukuma Ledus halles galvenās fasādes sagaida … vasarīgi ģērbusies dāma ar sunīti. Neparasti. Te drīzāk iederētos hokejista vai daiļslidotājas  figūra.

Ārpusē pie halles durvīm neliels pulciņš tumsnēju, romu tautības jaunieši. Smēķē un kaut ko pārspriež viņiem vien saprotamā valodā. Halles vestibilā biljarda galds. Pie tā un uz blakus esošā sola pulciņš latviski runājoši jaunieši. Pēc brīža hallē ienāk ārā stāvošie romi, pieiet pie latviešiem, sasveicinās, kaut ko sāk mierīgi pārrunāt. Tomēr laikam kaut kāda spriedze ir, jo pēc brīža latvieši iziet laukā un dodas pavisam prom.

Nesteidzīgi apstaigāju halli un iepazīstot ar citām pieejamām telpām, tajā skaitā ar skatītāju vietām un apgaismojumu virs ledus laukuma. Gribu fotografēt, tādēļ arī uz apgaismojumu lūkojos īpaši.

Tikmēr vestibilā nomainījušas darbojošās personas. Romu vietā skaļi tērzē 4 – 5 jaunietes (padsmitnieces). Spēlēšot biljardu. Noprotams, ka no biljarda spēlēšanas kaut kāda nojausma ir tikai divām. Pārējās bez iebildumiem pilda visu, ko zinātājas liek. Viena no zinātājām, laikam pulciņa “dvēsele”, ģērbusies cieši piegulošās biksēs un džemperīti. Viņa kustās tik enerģiski, ka ik pa brīdim ar abām rokām pārbauda, vai abas krūtis vietā un bikses nav noslīdējušas zemāk par viņas pašas iedomāto pieļaujamo līniju.

Tikmēr arī klāt hokeja laiks. Un pārsteidzoša, ļoti pozitīva halles personāla attieksme pret Entuziastu hokeja līgas spēli. Hallē skan mūzika, kura pārtrūkst līdz ar spēles sākuma un atjaunojas visās pauzēs un pārtraukumos. Informators iepazīstina gan ar vārtu guvējiem, gan ar no laukuma noraidītajiem spēlētājiem. Beigās pat balvas katras komandas labākajam spēlētājam. Viss notiek “pa īstam”.

Kā man vēlāk teica paši spēlētāji, Tukuma Ledus halle ir vieta, kurā hokejisti vienmēr tiek gaidīti un viss labi noorganizēts. Šoreiz gan viesiem (Draugiem Grupa) izdevās sarūgtināt mājiniekus HK Rotas un viņu līdzjutējus. Sports ir sports.

Visits: 56

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail