Vārds ir daļa no mūsu valodas un saziņas. Tie nāk pār mūsu lūpām tik brīvi un dabiski, ka bieži pat nepiedomājam par to, kādas sekas tie var radīt. Gan tajā brīdī, gan nākotnē.

Jau senos laikos cilvēki saprata, ka ar pārliecību izrunāti un vairākkārt atkārtoti vārdi var spēcīgi ietekmēt cilvēka dzīvi un pat likteni.

Tika novērots, ka bieži lietoti vārdi ar negatīvu nokrāsu vairo un padziļina problēmas, bet savukārt pozitīvas nokrāsas vārdi dod cilvēkam tādu spēku, ka viņš spēj izķepuroties no sarežģītām dzīves situācijām un gūt panākumus. Mūsdienu psihologi apstiprina, ka pastāv saikne starp to, ko runājam, un to, kā jūtamies un cik veiksmīgi esam.

Ja bieži atkārtojam vienus un tos pašu vārdus, būtībā tā ir programma sev vai kādam citam. Ar šiem vārdiem pa pilienam vien sevi vai citus virzām uz to, ka piepildās vārdos pateiktais.

Sakot, ka “man nekā nav”, “es to nevarēšu izdarīt”, panāksim to, ka daudz kā nebūs un arī nespēsim izdarīt kādu konkrētu darbu.

Pārskatot bērna sekmes skolā vai palīdzot pildīt mājas uzdevumus, tā vietā, lai palīdzētu rast risinājumu, vecāki saka un atkārto: “… tu esi dumjš, aprobežots…”. Bērns to dzirdot tā arī par sevi domā, pārstāj censties, jo nav jēgas – viņš ir dumjš un tas ir paliekoši. Pēc tam vecāki nesaprot, kādēļ bērnam vājas sekmes skolā un arī nav citas nopietnas intereses.

Izteiktie vārdi savā veidā arī sastāda mūsu dzīves scenāriju. Tādēļ svarīgi ir nedomāt un nerunāt par jebkurām negācijām, lai tās, kas notiek apkārt, nepiesaistītu arī sev. Ir cilvēki, kuri regulāri skatās TV pārraides par negatīviem notikumiem un viņu ikdienas sarunas ir pārsvarā tikai par šajās pārraidēs redzēto. Tādiem cilvēkiem ir grūti sevi pagriezt pret pozitīvām ziņām un emocijām.

Labas domas un labi vārdi veido pozitīvu attieksmi pret apkārtējiem cilvēkiem, piesaista sev gaišus un pozitīvus cilvēkus, kas veicina pozitīvas emocijas un pārmaiņas arī savā dzīvē.

Katrs esam dzīvē sastapuši vismaz vienu cilvēku, kura materiālā rocība ir visai ierobežota, bet tas nav traucējis būt pozitīvi un gaiši noskaņotam. Tādi cilvēki nelamā citus, bet paši izstaro patīkamu attieksmi pret apkārtējiem. Un tādu paši attieksmi un enerģiju viņi saņem pretī.

Kad kādu cilvēku apsaukā, nolamā, apvaino – tiek ietekmēts gan šī “cietušā” cilvēka biolauks un pozitīvās enerģijas, gan arī paša apsaukātāja gaišā enerģija tiek iekrāsota tumšākā tonī, kas ar laiku ietekmē ne tikai tiešos konflikta dalībniekus, bet arī viņiem tuvus cilvēkus.

Mūsu valodā ir daudz negatīvu frāžu un vārdu, kas ietekmē mūsu dzīvi. Tomēr mēs varam kontrolēt savas domas, runu, neļaut, lai negatīvās noskaņas pārlieku ietekmē mūsu dzīvi. Piedomājot pie tā, par ko mēs domājam un runājam, varam veidot savu dzīvi gaišu, patīkamām emocijām bagātu un veiksmīgu. Raksta ideja atrasta: www.your-life-studio.com

Visits: 45

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail