darba kalendārs

Pārdomāta nedēļas darbu plānošana ir pamats sekmēm ikvienā darbā – biznesā vai algotā darbā. Darbu plānošanai pieejamas dažādas datorprogrammas un plānotāji – kalendāri papīra formātā. Neraugoties uz šo lielo plānošanas palīglīdzekļu klāstu, reizēm var atrast citas visai oriģinālas idejas kā plānot savu darbu, lai neaizmirstu kāda uzdevuma izpildi noteiktā laikā. Piedāvāju iepazīties ar diviem no šādiem plānotājiem.

Runājot par pirmo plānotāju piemēru, jāatgādina par to dienas plānošanas principu, kad visus uzdevumus sadala divās “kategorijās” – darbi, kurus noteikti jāizdara konkrētajā dienā un darbi, kurus vajadzētu izdarīt šajā dienā. “Obligātie” darbi ir tādi, kuri ir daļa no kāda noteikta procesa un to savlaicīga izpilde ievērojami ietekmē citus procesus (darbus). Šeit varat apskatīt pirmā plānotāja piemēru.

Lai cik daudz arī nebūtu šādu “obligāto” darbu, nevajag visu dienas gaitu aizpildīt tikai ar šādiem darbiem, jo, kā rāda pieredze – pilnībā iespējams izpildīt tikai kādus 60 – 70 procentus no dienas plāna. Bieži dažādi apstākļi ievieš izmaiņas plānotajā dienas gaitā un tādēļ jāplāno arī to, ka daļa no dienas laika jāspēj elastīgi piemēroties. Ja visu dienu saplānosiet tikai “obligātos” darbus – tad paši noliegsiet sev iespēju būt elastīgam un stresotiet, ka diena galā, bet viss vēl nav padarīts.

Piebildīšu, ka ne visi “obligātie” darbi ir tik steidzami jau no paša sākuma. Liela daļa no tiem iepriekš ir bijuši mazāk steidzamo darbu kategorijā un tikai pašu plānošana un novēlotā īstenošana tos padarījusi par steidzamajiem.

Otrajā nedēlas plānotāja piemērā ir pavisam interesanta darbu sadalīšana: plānojot savus darbus nedēļai, nedrīkst domāt tikai par darbu (biznesu) vien. Nedēļas darba plānā paredzēta vieta arī pasākumiem ģimenei un pašai sev. Ar šādu pieeju tiek atgādināts arī par citām vērtībām, ne tikai dabu vien, bet arī par ģimeni un pašam par sevi.

Šos darbiņus ģimanei un pašam sev ieraksta nedēļa splāna atsevišķā ailē, lai tie vienmēr ir redzami tad, kad plānojat katras konrētās dienas darāmos darbiņus.

Ceru, ka šie divi nedēļas darbu plānošanas piemēri rosinās jūsu iztēli un sekmīgi izmantosiet kādu no tiem, vai arī izdomāsiet kaut ko pavisam jaunu.

Views: 108

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail