Google-bezpilota-autoGOOGLE savu bezpilota automašīnas izveides projektu iesāka 2009.gadā. No šī bezvadītāja automašīnas projekta sākuma GOOGLE jaunais auto izmēģinājuma braucienos pa Amerikas Savienoto Valstu ceļiem noripojis 2 240 000 kilometrus.

GOOGLE bezpilota automašīna no citām automašīnām atšķiras ne tikai vizuāli, bet arī ar to, ka tajā tiek izmantotas pašas kompānijas izstrādātā programmatūra un ārējo sensoru sistēmas. GOOGLE izmēģinājuma automašīna aprīkota ar daudzām iebūvētām kamerām, lāzeriem un radariem, lai spētu pamanīt apkārtējos objektus un laicīgi uz tiem reaģēt.

Pagaidām GOOGLE savu autonomo bez vadītāja automobili izmēģinājusi tikai divās ASV pilsētās – Austin Teksasas štatā un Mountain View Kalifornijas štatā, kas vienlaikus ir arī GOOGLEs mājvieta.

Nesen pieņemts lēmums turpināt izmēģinājumus vēl vienā ASV pilsētā – Kirkland Vašingtonas štatā, lai pārbaudītu sistēmu darbību mitra klimata apstākļos.

Londonas transporta departamenta vadītājs cer „pierunāt” GOOGLE turpināt sava bezšofera automašīnas izmēģinājumus veikt arī Lielbritānijā, jo arī tur ir gana mitrs klimats. Londonas pārstāvju sarunas ar GOOGLE turpinās, bet gala lēmuma vēl nav.  Lai arī GOOGLE ir paziņojusi, ka izmēģinājumi plānoti tikai uz ASV ceļiem, tomēr tagad vairs nav atmesta ideja, ka testa braucienu ģeogrāfija var tikt paplašināta. Kādēļ gan tā nevarētu būt Lielbritānija un Londona?

Kas zina, varbūt kādā no saviem ceļojumiem uz Londonu ieraudzīsiet GOOGLE automašīnu bez vadītāja pie stūres arī Londonas ielās.  Turiet acis vaļā un fotokameru gatavībā.

 

Views: 140

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail