kondicionieru-dezinfekcijaNepatīkamai smakai auto salonā var būt dažādi cēloņi. Piemēram, piesmēķēts, kaut kas izlijis un iesūcies mīkstajos segumos vai arī kādā spraugā iekritis un aizmirsts kaut kas ēdams. Sen aizmirsts. Viss iepriekš uzskaitītais ir pašu cilvēku rīcības rezultāts un šoreiz stāsts būs par ko citu.

Kādā vasarā, kad laukā viss plauka un ziedēja, daudz braukāju pa lauku ceļiem. Laiks bija karsts, sutīgs ar lietus periodiem. Pēc tam vairākas dienas auto stāvēja nebraukts pagalmā. Saulītē. Kad atkal iekāpu automašīnā, uzreiz bija auto salonā jūtama stipra, nepatīkama smaka.  Atverot logus un braucot netīkamā smaka mazinājās. Bet kolīdz auto dienu pastāvēja – salona durvis atverot – smaka mani jau gaidīja.

Protams, ka pirmā doma bija meklēt salonā kādu aizmirstu, bet neapēstu ēdamlietu. Neatradu. Arī beigtu peli neatradu.

Tā sagadījās, ka viena brauciena laikā klausījos radiopārraidi, kurā kāds vīrietis stāstīja par saviem bērniem, kuri vasaras laikā klepo tad, kad automašīnā darbojas gaisa kondicionieris.  Bet nesaprotamu iemeslu dēļ bērni neklepo braucot citā automašīnā, kaut arī tajā darbojas auto kondicionieris.

Izrādās, ka abu problēmu – nepatīkamās smakas auto salonā un bērnu klepum iemesls ir viens. Tās ir baktērijas, kuras siltā, mitrā un putekļiem (ziedputekšņiem) bagātā laikā „apmetās” un strauji vairojas uz salona gaisa kondicioniera iztvaikotāja (radiatora) virsmas un gaisa plūsmas sadales kanālos auto salonā.

Šīs baktērijas gan rada netīkamo smaku auto salonā, gan uzraisa cilvēku alerģisku reakciju, kā,  piemēram, klepu, iesnas, acu asarošanu.

Kā likvidēt baktērijas auto gaisa kondicionierī

Viens no variantiem – apmeklēt kādu no auto servisiem un visu pārējo atstāt speciālistu ziņā.  Cits variants – gaisa kondicionieri un gaisa kanālus tīrīt un dezinficēt pašam. Es nolēmu ar aprakstīto problēmu tikt galā pats.  To esmu darījis divas reizes ar atšķirīgām metodēm.

1.metode.  Auto piederumu veikalā ir nopērkams speciāls aerosols ventilācijas sistēmu un kondicionieru tīrīšanai. Ieteicams konsultēties ar pārdevēju un rūpīgi izlasīt preces lietošanas instrukciju, jo šie līdzekļi ir dažādi ar atšķirīgu lietošanas tehniku.

Lietošanas princips ir šāds:

  • Automašīnas salonā gaisa plūsmu pārslēdz recirkulācijas režīmā – gaiss uz ventilatoru tiek „ņemts” no auto salona, ne no ārpuses.
  • Ieslēdz salona gaisa kondicionieri un ventilatoru maksimālajā režīmā.
  • Nospiež aerosola „galviņu” līdz tā nofiksējas un saturs sāk izplūst no balona.
  • Aerosola baloniņu noliek uz grīdas auto salonā pie „priekšējā pasažiera” kājām.
  • Aizver automašīnas durvis (ar aizvērtiem logiem) un ļauj kondicionierim ar ventilatoru strādāt 15 – 20 minūtes.
  • Atver salona durvis un izvēdina to.

Ar šo metodi gaisa kondicionieris un ventilators pats vairakkārt  „izdzenās” dezinfekcijas līdzekli pa gaisa kondicioniera iztvaikotāja radiatoru un gaisa sadales caurulēm tās attīrot no baktērijām. Rezultāts mani apmierināja.

 

2.metode, kuru profilakses nolūkos pielietoju nākošajā vasarā.

Auto piederumu veikalā nopirku dezinficējošu līdzekli aerosolu, kuram komplektā bija apmēram 50 – 60 cm gara elastīga caurulīte. Caurulītes vienu galu nostiprina uz balona izvada, bet otru galu var ievietot visos pieejamos gaisa kanālos automašīnas salonā.

Saprotams, ka šajā gadījumā dezinficēšanas „dziļums” atkarīgs no elastīgās caurulītes garuma. Tādēļ šo līdzekli lietoju arī tad, kad mainīju salona gaisa filtru un daļu līdzekļa uzsmidzināju tieši uz kondicioniera radiatora caur gaisa filtra vietu.

Ceru, ka kāda no aprakstītajām metodēm palīdzēs atbrīvoties no netīkamās smakas auto salonā. Apzināti „nesaucu vārdā” konkrētus līdzekļus, jo, iespējams, pēdējā laikā to piedāvājums ir mainījies, kā arī klāt nākusi kāda jauna auto gaisa kondicioniera un auto salona ventilācijas dezinficēšanas metode.

 

Views: 305

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail