toyota-avensisPirms dažām dienām savā e-pastā saņēmu vēstuli ar lūgumu palīdzēt ar padomu par to, kā dabūt normālas atgāzes automašīnai, kurai ir benzīna/gāzes barošanas sistēma. Tā kā man nav pieredzes šajā ziņā, jo ilgstoši lietoju auto ar dīzeļmotoriem, tad, ar vēstules autora piekrišanu, šo e-pastu publicēju šeit. Varbūt kādam ir pieredze un var palīdzēt šajā gadījumā ar padomu.

Tālāk seko vēstules oriģinālais teksts …

Labdien !

Blogā izlasīju, ka varu vērsties pie Jums ar jautājumu e-pastā. Ceru, ka īpaši neapgrūtināšu (?).
Pats gan neesmu īpaši dumjš (savam pirmajam auto – 1974.g. Ford Escort pats ” iemāniju astota žiguļa virzuļu grupu (tik nedaudz pārrēķinajos ar degkameras apjomu …) : ) ) auto un tehniskās (īpaši elektro-tehniskās) lietās, tomēr patreiz ar šo problēmu ir tā, ka vairs pat nezinu pie kā vērsties.

Pirms 1,5 gada iegādājos Toyuota Avensis 2004. g. 1,8 benzīns / gāze. Auto no Itālijas, tur arī likta gāzes iekārta. Kas un ka tur ar viņu ir bijis – info nav. Auto nopirku ar tehnisko apskati kurā viss bija pa ” nullēm” , resp., – ideālā stāvoklī. Domāju, ka apskate bija pirkta.  Šogad ejot tehnisko apskati, izņemot dažus sīkumus (bremžu kluči, bremžu diski un viena spuldzīte) tika konstatēts, ka darbojoties uz gāzi, izplūdes gāžu sastāva ir nepieļaujami paaugstināts hc (brīvgaitā ” peld” ap 400 vienībām atļauto 100 vietā). Uz benzīnu iekļaujas normās.

Sākās mans riņķa dancis – tika apmeklēti visādi ” spečuki” un servisi. Katrs gudrelis iesaka kaut ko savu. Es tik par šo idejām maksāju bet jēgas praktiski nekādas. Tika nomainīts katalizators (tiesa, izrādās ” vecais” ir mainīts Italijā 2012. gadā) – nomainīju gan ne uz jaunu bet lietotu (no Anglijas auto). Mainīta pirmā zonde (šad – tad auto izsviež kļūdas kodu par pārāk liesu maisījumu).

Nomainīti, protams, visi filtri, eļļa, sveces, un viens ” svečturis” (individuāla sveces aizdedzes spole), desmitiem reižu tīrīti visādi devēji (gaisa, gaisa plūsmas, kloķvārpstas un sadales vārpstas stāvokļa devēji) un pēdējais kas tika darīts – ” meistari” konstatēja, ka diviem izplūdes vārstiem ir samazināta pieļaujamā atstarpe. Man gan, kārtējo reizi, jau iepriekš šķita, ka tik maza starpība diez vai var tik būtiski ko ietekmēt ( 0,05 mm!!!), tomēr ja reiz ” spečuki” saka, tad atveru tik atkal savu maku … un, protams, jēgas nekādas. Auto, protams, pēc šiem remontiem kļūst aizvien aizvien labāks, tomēr mani tas, kaut ka nemaz nepriecē. : )

Lielāka problēmas daļa ir tā, ka auto ir uz benzīnu un gāzi. Tādējādi ” spečuki, kuri ir specializējušies par remontiem uz benzīnu, protams, sūta mani pie ” gāzeniekiem” un otrādi … : ) Tā paša iemesla pēc neesmu pat mēginājis dzīt auto pie dīlera servisā – jau iepriekš paredzu, ka šie mani sūtīs pie tiem, kuri lika gāzes iekārtu (Italija, Tartarini – starp citu, arī reta gāzes iekārtas ” suga” pie mums un, secīgi, maz ir meistaru, kuri vispār spēj pieslēgties šīs firmas iekārtas ” smadzenēm” ).

Fakts tāds, ka šī gada (2003-2005.g.)šiem Toyotas dzinējiem ir defekts ko atzīst arī ražotājs (esmu gan nokavējis bezmaksas novēršanas termiņu) – sakarā ar to, ka zem eļļas gredzeniem virzuļos ir tikai 4 (8 vietā) mazi caurumiņi, tad motors ” ēd” vairāk eļļu ( ” atslaucītā” eļļa nenoplūst visa un daļa nonāk degkamerā).

Tad nu jautājumi :
1. Neesmu pārliecināts, bet šķiet, ka tam (eļļas ēšanai) taču ar ” hc” nav sakara ?
2. Saprotu jau, ka teorētiski nesadegušai degvielai izplūdes gāzes nebūtu jānonāk nemaz, bet, tomēr, cik tad, īsti, ir norma (pirms katalizatora) ? (ar to gribu pateikt, ka diez vai, taču tā patiešām ir ” tikai” jauna katalizatora montāžas vaina ? Resp., – ik pa pāris gadiem maini tik jaunu katalizatoru un samierinies ?
3. No pašas šīs epopejas sākuma (šī gada marts !!! : ) ), mani nepamet doma, ka, iespējams, laikā, kad dzinējs darbojas uz gāzi, nav pilnībā aizvērusies kāda no benzīna sprauslām un tādējādi degkamerā nonāk papildus degviela ?
Mainot sveces ievēroju, ka viena no tām nav smuki gaiši brūna bet gan ar apdegumiem, slapja (tiesa – tur pie vainas, iespējams, bija tas bojātais ” svečturis” ).

Vai varat kāds padalīties ar savu pieredzi? Droši rakstiet komentāros un to visi varēs izlasīt šeit. 

Views: 245

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail