silikons-auto-durvju-gumijamSinoptiķi stāsta, ka tuvākajās dienās radikāli mainīsies laika apstākļi. Ja vēl pirms dažām dienām prognozēja siltu laiku līdz pat mēneša vidum, tad tagad jau pēc pāris dienām būs klāt sals. Citviet kādu nakti agrāk, citviet – nedaudz vēlāk.

Līdz ar pirmā sala atnākšanu auto īpašniekiem atkal ir par ko diskutēt ar paziņām un kolēģiem par to, kā šoruden aukstums viņus pārsteidzis nesagatavotus. Viens no pārsteigumiem – aizsalušās automašīnas durvis. Tās vienkārši kādā jauka, spirgtā rudens rītā nav atveramas un viss. Slēdzene darbojas, bet durvis vaļā neveras.

Ak, šīs auto durvju gumijas! Pat tad, ja neesat iepriekšējā vakarā mazgājis automašīnu, pirmajā aukstajā rītā tās visai cieši savienojušās ar auto durvīm. Nelīdz ne bungāšana pa durvju malām, ne dvašas pūšana durvju atslēgas caurumā (ja tāds ir), ne arī skatīšanās pulkstenī un visādi stipro vārdu piesaukšana sakarā ar atpalikšanu no dienas laika grafika.

Iepriekš aprakstītie pārsteigumi izpaliks, ja laicīgi izvēlēsieties kādu no piedāvātajiem līdzekļiem pret automašīnu durvju gumiju piesalšanu. Pats esmu izmēģinājis trīs dažādus durvju gumiju pretpiesalšanas līdzekļu veidus.

Zīmulis. Iesaiņojumā līdzīgs papīra līmes zīmulim vai sausajam dezodorantam. Labi izmantojams tādos apstākļos kā tagad – kad laukā salīdzinoši silts. Tomēr, kad āra jau ir mīnusu temperatūra un ir nepieciešamība atkāroti nodrošināties pret auto durvju aizsalšanu, durvju gumiju pretpiesalšanas līdzekļa masa uz gumijām klājās visai nevienmērīgi un personīgi mani tas neapmierināja.

Aerosols. Salīdzinoši ērti lietojams līdzeklis jebkuras gaisa temperatūras apstākļos. Manuprāt, būtisks trūkums, ka – kā jau aerosols, ir grūti kontrolējama līdzekļa strūkla. Man tā nokļuva ne tikai uz durvju gumijām, bet arī uz drošības jostām, sēdekļa atzveltnes, stūres un paneļa. Ja lieto kādu kartona loksni vai pasta kastītē atrastu reklāmas bukletu – durvju gumijai garām lidojošo līdzekli var apturēt uz tā.

Flakons ar šķidrumu ar porolona izlīdzinātāju. Pēc iesaiņojuma un lietošanas principa – gluži kā līdzeklis apavu kopšanai. Flakonā šķidrums, kuru izspiež uz tā galā esošo porolona izlīdzinātāju. Katras durvju gumijas apstrāde aizņem apmēram vienu minūti. Nekas nelido pa gaisu, visu var kontrolēt. Viens flakons kalpo vairākas ziemas un līdzeklis nezaudē savas spējas.

Atzinu šo līdzekli par labāko un to lietoju jau vairākas ziemas. Ja vien neaizmirstu to savlaicīgi (pirms sala iestāšanās) vai uzreiz pēc auto mazgāšanas izmantot – tad nekāds sals nav šķērslis no rīta iekļūt automašīnas salonā dēļ aizsalušām durvīm.

Lasīt vēl, kā automašīnu sagatavot ziemas sezonai: Kā sagatavot savu automašīnu ziemas sezonai

Visits: 416

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail