Nesen atkārtoti braucu uz ikgadējo tehnisko apskati, jo iepriekšējā reizē pārbaudītāji atklāja dažus defektus, tajā skaitā dīzeļmotora 2.0 DTI izplūdes gāzes bija „biezākas” nekā pieļauj normatīvi.

Šoreiz jutos labi sagatavojies – iepriekšējās apskates protokolā uzskaitītie defekti novērsti. Nomainīts arī motora gaisa filtrs, motors kārtīgi uzkarsēts un „izkarsēts” pa ceļam uz skates vietu. Pirms pašas apskates arī „izgāzēts” tā, ka aizmugurē no izpūtēja pat dūmus neredzēju uzgāzējot.

Pārbaudītājs ātri konstatēja, ka visi iepriekš uzskaitītie defekti novērsti – laiks pārbaudīt dīzeļmotora atgāzes. Man par pārsteigumu, mēraparāta rādījums negribēja „nokrist” zemāk par 5,6, bet pieļaujamā norma – 3,0. Protams, ka „izbrāķēja” arī šajā apskates reizē.

Pajautāju pārbaudītājam, kur ir tuvākais serviss, kurā darbojas ar dīzeļmotoriem. Viņš tā negribīgi noburkšķēja – kaut kur pie veikala pilsētas otrā pusē. Laikam tāpēc, lai nedomāju, ka viņš speciāli izbrāķē un servisam piespēlē klientus.

Aizbraucu uz norādīto autoservisu. Tur mani atsaucīgi uzklausīja un atbilde bija vienkārša – mehāniski nekas tur (barošanas sistēmā) nav regulējams. Jāizmazgā izpūtējs. Sākumā nodomāju, ka mani „nes cauri”, bet šo ieteikumu atkārtoja vairākas reizes.

Uzprasīju ceļu uz automazgātavu, kur šo „klizmas” operāciju var veikt un devos ceļā. Automazgātavā četras reizes izpūtējā iedzina ūdeni ar lielu spiedienu. Pēc katras reizes spēcīgi „izgāzēju”, samaksāju 3 EURO un devos uz nākošo procedūras posmu – auto izpūtēju pēc mazgāšanas vajag kārtīgi izkarsēt (izžāvēt). To arī izdarīju, lielā tempā nobraucot apmēram 40 kilometrus ārpus pilsētas.

Pa ceļam uz autoservisu, kur biju sākumā, autopiederumu veikalā nopirku jaunu gaisa filtru un to nomainīju. Servisā atsaucīgais meistars palūdza „uzgāzēt”, paskatījās uz izpūtēja galu un teica, „viss kārtībā, vari braukt uz tehnisko apskati”.

Aizbraucu uz apskates vietu, „nopirku” jaunu kārtas numuriņu un pēc neilga laika mans auto jau bija pievienots mēraparātiem. Tagad bija cits pārbaudītājs, kurš divas reizes uzgāzēja un … mēraparāts uzrādīja tikai 1,9.

Blakus atradās viņa kolēģis, kurš manu auto pirms pāris stundām izbrāķēja, un vaicāja, ko es esot izdarījis pa šo laiku. Teicu kā ir – par izpūtēja mazgāšanu un gaisa filtra nomaiņu. Viņš tik atkal noburkšķēja, ka būtu pieticis viena ar filtra maiņu. Bet, ja no izpūtēja būtu „nācis” ūdens, uzreiz liktu „2” un no skates aizdzītu prom.

Par to, ka šajā gadījumā pietiktu tikai ar gaisa filtra maiņu – īsti neticu. Kaut gan arī jauni gaisa filtri mēdz būt ar dažādu kvalitāti. Savukārt tagad gan ticēšu tam, par ko pirms tam biju lasījis interneta forumos, bet biju skeptisks – ka dīzeļmotora atgāzes var noregulēt izmazgājot izpūtēju.

Views: 2454

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail