Tādi un līdzīgi visraksti, bet ar vienu domu, lasāmi gandrīz vai katrā interneta portālā. Tāpat arī dažādi, reeizēm pat grūti saprotami, skaidrojumi par to, kādos gadījumos drīkst vēl kāds būt privātā auto salonā bez vadītāja un kādos nedrīkst.

Es domāju, ka vienkāršāk būtu šos ierobežojumus nepārprotami noteikt jau Ministru kabineta noteikumos, kā tas ir izdarīts attiecībā par komercpārvadājumiem. Tā arī nosaka dažas citās Eiropas valstīs.

Par atsauci skaidrojumiem tiek pieminēts Ministru kabineta noteikumu Nr. 360 6.2.2.punkts “personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā”, manuprāt nepamatoti izlaižot 6.2.1.punktu “ne vairāk kā divas personas”, kurā nav nekas teikts par mājsaimniecībām. Un tikai tālāk seko attiecīgi 6.2.4.punkts “personas, kuras minētās prasības nevar ievērot darba vai dienesta pienākumu dēļ”

Kāds ir viens no pirmajiem jautājumiem, ko “pārkāpējs” uzdod policistam? Pareizi – “Kur tas ir rakstīts?” Pietam nepārprotami rakstīts.

Labi, noliksim malā jautājumu par braucēju skaitu privātā automašīnā. Ministru kabineta rīkojumā Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” ir 5.4.punkts “aizliegt privātus pasākumus un privātu pulcēšanos, izņemot pasākumus vienas mājsaimniecības ietvaros. Ja nepieciešams nodrošināt personas aprūpi vai ja persona mājsaimniecībā dzīvo viena, pieļaujami apmeklējumi, bet ne vairāk kā divu mājsaimniecību ietvaros”

Ja to lasa tā, kā mani mācīja skolā, tad te ir divi izņēmumi:

1. Ja nepieciešams nodrošināt personas aprūpi;

2. Ja persona mājsaimniecībā dzīvo viena;

Iespējams, ka MK noteikumu teksta autors bija domājis savādāk, bet tad vārdiņa “vai” vietā vajadzētu “un”. Vai kādam ir citāds viedoklis?

Visits: 29

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail