Līdz novadu pašvaldību vēlēšanām to jaunajās robežās palikuši vien pāris mēnešu. Reģistrējas deputātu kandidātu saraksti un arī to programmas. Man liekas, ka pareizāk būtu teikt – solījumu uzskaitījums.

Intereses pēc arī es ieskatījos Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) weblapā atrodamajā informācijā, lai rastu kādu priekšstatu par to, kuri nostājušies uz starta līnijas un ko viņi man (kā iedzīvotājam un vēlētājam) sola.

Ko es tur ieraudzīju un izlasīju?

Vienā no sarakstiem lasāmi daudzi patreizējos “mazajos” novados labi pazīstamu personu vārdi. Izskatās spēcīgi. Un pārliecinoši. Varbūt pat pārāk, jo pie “solījumu” saraksta gan strādāts pavirši. Pārlasīju CVK publicēto haosu un tā arī īsti nesapratu, ko man piedāvā nākošajiem dažiem gadiem. Ja ko tādu skolotājam iesniegtu skolnieks – saņemtu vai nu nesekmīgu atzīmi vai arī nāktos pārrakstīt.

Liekas, ka citos sarakstos pietrūkušas vairāk (plašāk) zināmas personas. Toties konkrētāk un saprotamāk noformulēta vīzija programmās (solījumos).

Daži tie pat ļoti labi, manā izpratnē. Reāli īstenojami un dotu labus rezultātus. Citi, piedodiet, bet atgādina dažus izvilkumus no sociālisma perioda rakstiem, solot visiem vienādus labumus bez pašu īpašas piepūles.

Tagad priekšā pārdomu laiks – zināmas, bet savā pārliecībā (programmā) mazkonkrētas personas, vai arī kāds “mazāk zināms spēks”, bet ar konkrētiem mērķiem un vīziju.

Views: 28

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail