Jau labu laiku kā nelegāli ceļotāji bariem šķērso Lietuvas robežu no Baltkrievijas puses. Kad lietuvieši ievērojami pastiprināja robežkontroli, parādījās nelegāļi arī pie Latvijas robežām, kas mudināja uz ātru un noteiktu attiecīgo dienestu un amatpersonu rīcību.

Tad nu arī laiks sarosīties kā tagad mēdz teikt “dīvānu eskpertiem”, kuri steidz dot padomus un visai kategoriskus norādījumus patreizējām amatpersonām.

Iespējams, ka kāds no šiem “ekspertiem” kādreiz pats ir bijis amatā, kurā nācies risināt līdzīgus jautājumus un ir sava veida pieredze. Tomēr vajadzētu ņemt vērā to, ka viss “plūst un mainās”.

Ja arī tagad no malas liekas, ka situācija ir labi zināma un noteikti vajag rīkoties tieši tā un ne savādāk, kā to darīja pirms gadiem. Tad liela varbūtība, ka “uz āru” publiski nav zināmas daudzas būtiskas detaļas un viss tas, kas tiek augstprātīgi un uzstājīgi norādīts “no dīvāna”, jau ir paredzēts un tiek īstenots.

Vajadzētu zināt, ka īpaši “jutīgos jautājumos” daudz kas tiek apspriests, plānots un īstenots šaurākā lokā un bez plašas publicitātes. Kā arī ne vienmēr šī slēptā rīcība jāuztver kā kaut kāda sazvērestība pret tautu un valsts interesēm.

Zinu “uz savas ādas” un pēc savas pieredzes, ka nav vieglie savā apziņā pieņemt to faktu, ka “mans laiks” ir pagājis, ka manas zināšanas un pieredze jau ir vēsture. Pat tad, kad “tajos laikos” tas bija aktuāli un ļoti noderīgi, ka ieklausījās un ņēma vērā manus norādījumus un viedokli.

Visam savs laiks, sava vieta. Katram savs laiks un vieta gan sabiedrībā, gan arī uz dīvāna.

Views: 35

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail